Uzman Diyetisyen

ZEHRA BORA

Uzman Diyetisyen Zehra Bora, ilk ve orta öğrenimini Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nda birincilikle tamamlayıp ardından İstek Özel Kemal Atatürk Lisesi'nde %100 burslu eğitim alarak lisans öncesi eğitimini bitirdi.

Ortaokul ve lise hayatı boyunca lisanslı olarak Enka Spor Kulübü'nde atletizm sporu ile ilgilenip aynı dönemde basketbol takımında yer aldı. 2012 yılında Beslenme ve Diyetetik bölüm birincisi olarak Haliç Üniversitesi’nden mezun oldu.

Daha sonra alanında uzmanlaşmak için Başkent Üniversitesi'nde 2012 yılında lisanüstü eğitimine başladı. ‘Spor Salonunda Çalışan Vücut Geliştirme İle İlgilenen Spor Hocalarının Beslenme ve Supplement Tüketim Durumlarının Saptanması’ konulu bitirme tezi ile yüksek lisans derecesi alarak 2014 yılında ‘Uzman Diyetisyen’ ünvanını aldı. Lisanüstü eğitimine başladığı 2012 yılında Ağaoğlu My Club World Spor Merkezi’nde diyetisyen olarak mesleğine ilk adımını attı.

4 Yıl süren ilk iş deneyimi sonrası 2016 yılında Batı Ataşehir'de "Zehra Bora Danışmanlık Merkezi'ini" kurdu. Spora ve sporcuya olan ilgisi ilkokulda başlayan Zehra Bora, 2011 yılında Basi Pilates Akademisi'nden mat ve tüm aletler olmak üzere pilates eğitimi aldı.

Bugüne kadar birçok beslenme ve diyetetik konferans ve seminerlerinde yer aldı. Diyeti bir yaşam biçimi haline getirerek danışanlarını hayatları boyunca sağlıklı yaşama adapte etmek en büyük hedefleri arasında olan Zehra Bora; şuan birçok gazete, dergi ve yayın grubunda beslenme konularında yazılar yazmaya aynı zamanda televizyon programlarında yer almaya devam etmektedir.

EKİBİMİZ