Uzman Diyetisyen

ZEHRA BORA

Uzman Diyetisyen Zehra Bora Kara, ilk ve orta öğrenimini Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nda birincilikle tamamlayıp ardından İstek Özel Kemal Atatürk Lisesi’nde %100 burslu eğitim alarak lisans öncesi eğitimini bitirdi.

Ortaokul ve lise hayatı boyunca lisanslı olarak Enka Spor Kulübü'nde atletizm sporu ile ilgilenip aynı dönemde basketbol takımında yer aldı. Spora ve sporcuya olan yoğun ilgisi ilkokul yıllarına dayanan Zehra Bora Kara, 2011 yılında Basi Pilates Akademisi'nden mat ve tüm pilates ekipmanları üzerine ileri seviye pilates eğitimi aldı.

Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden 2012 yılında birinci olarak mezun oldu. Ardından aynı sene alanında uzmanlaşmak için Başkent Üniversitesi'nde lisansüstü eğitimine başladı. “Spor Salonunda Çalışan Vücut Geliştirme İle İlgilenen Spor Hocalarının Beslenme ve Supplement Tüketim Durumlarının Saptanması” konulu bitirme tezi ile yüksek lisans derecesi alarak 2014 yılında “Uzman Diyetisyen” ünvanını aldı. Lisansüstü eğitimine başladığı 2012 yılında Ağaoğlu My Club World Spor Merkezi’nde diyetisyen olarak mesleğine ilk adımını attı.

4 yıl süren ilk iş deneyimi sonrası 2016 yılında Batı Ataşehir'de “Zehra Bora Danışmanlık Merkezi”ni kurdu. Ardından 2018 yılında ekibini büyüterek yine Batı Ataşehir Varyap Meridian sitesinde Z Fit Danışmanlık Ltd.Şti.’ni kurarak daha büyük kitlelere beslenme danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Ayrıca kendi markası olan Z Fit Korse’yi  üretti. 

Bugüne kadar birçok beslenme ve diyetetik konferans ve seminerlerinde gerek konuşmacı, gerek moderatörlük yaparak bu anlamda değerli birçok sertifikanın da sahibidir. Beslenme danışmanlığının yanında influencer ve sunuculuk kimliğiyle de tanınan Zehra Bora Kara, 2020 yılında eğitimine Başkent Üniversitesi sertifikalı “Yaşam Koçluğu” ünvanını da ekledi.

İş dünyasının önemli şirketlerinden Avva, Orzax gibi çeşitli firmalarla anlaşmalar yaparak kurumsal firmaların çalışanlarına sağlıklı beslenme seminerleri verdi. Kanal D, Show Tv, Teve2, Star Tv, BeIN Gurme gibi Türkiye'nin ulusal televizyon kanallarında haber ve gündüz kuşağı programlarına katılarak sağlıklı beslenmeye ilişkin röportajları ile geniş kitlelere ulaştı. Ayrıca yine 2020 yılı içerisinde Tv 8,5 kanalında ‘Çook Yaşa’’ programında 1 dönem moderatör sunuculuk, 2021 yılında ise ekranların sevilen yüzü direkt sunuculuk koltuğuna oturarak evlerimize misafir oldu. 

Diyeti bir yaşam biçimi haline getirerek danışanlarını sürdürülebilir sağlık üzerine yaşama adapte etmek en büyük hedefleri arasında olan Zehra Bora Kara, sağlıklı yaşam ve beslenme konuları üzerine farkındalık yaratma adına mesleğe atıldığı ilk yıldan bu yana, meslektaş adayı olan öğrenciler başta olmak üzere, çeşitli kitlelere sunumlar yapmaya devam etmektedir.

 

Vizyonumuz 

Sağlıklı, sürdürülebilir ve fark yaratan beslenme programları oluşturarak danışanlarımızın tartıdaki rakamlar yerine güzel anlara odaklandığı sağlıklı yarınlara uyanma arzusunu hedefliyoruz.

Misyonumuz 

Etik değerlere bağlı, dünya standartlarında, çağdaş yenilikleri takip eden ve yeniliklere öncülük eden ekibimiz ile yurt içi ve yurt dışı tüm danışanlarımıza en yüksek standart ve kalitede beslenme danışmanlığı hizmeti vererek sağlıklı beslenmeyi danışanlarımızın yaşam tarzları haline getirmek.

Değerlerimiz

* Topluma ve çevreye karşı duyarlı, dürüst, erdemli, güncel ve çağın gereklerine uygun çalışma sistemi benimsemek,

* Çalışanların güvenliği ve uygun konfor alanı sağlanmak, 

* Danışan memnuniyeti odaklı olmak ve danışan bilgi güvenliğine özen göstermek, 

* Sürekli gelişmeyi ve yenilenmeyi hedefleyen bir ruh benimsemektir.

 

EKİBİMİZ

Diyetisyen

NEJLA KAZOĞLU

Diyetisyen Nejla Kazoğlu 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Üniversitede bitirme tezi olarak ‘Depresyon ve Beslenme İlişkisi’ konusunu ele  almştır. Üniversite yıllarında bariatrik cerrahi ve sporcu beslenmesi kurslarına katılmış ve Robert College, Galatasaray Spor Kulübü, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Medipol Üniversitesi Mega Hastaneler Kompleksi gibi büyük kurumlarda toplu beslenme, sporcu beslenmesi ve klinik beslenme eğitimleri almıştır.

2016 yılında mezun olduktan hemen sonra Beylikdüzü Kolan Hospital’da poliklinik, klinik ve toplu beslenme diyetisyeni olarak çalışmaya başlamıştır. 2019 yılında 3 yıllık ilk iş deneyiminden sonra Beylikdüzü’nde Nejla Kazoğlu Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’ni kurmuştur. Bu süreçte Etiler Ferti-Jin Tüp Bebek Merkezi’nde, Menarini İlaç’ta ve Cedi Osman Academy Esenyurt Basketbol Okulu’nda danışmanlık vermiştir.Kariyer sürecinde Arçelik, Karaca gibi birçok kurumda, kolejlerde ve üniversitelerde seminerler ve eğitimler vererek beslenme konusundaki bilgilerini paylaşmıştır.

Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zehra Bora Beslenme Danışmanlığı Merkezi’nde 'Diyetisyen' olarak çalışmaya başlamıştır. 

Diyetisyen

ERCAN NAŞİT KAYA

Diyetisyen Ercan Naşit Kaya,  2021 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite bitirme tezi olarak ‘Aralıklı Oruç Uygulayan Bireylerin Vücut Kompozisyonundaki Değişimler’ konusunu ele almıştır.

4 yıllık lisans eğitimi dışında mesleki olarak, Koşuyolu Medipol Hastanesi, Çamlıca Medipol Hastanesi, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi kurumlarında staj yapmıştır. Kavacık Medistate Hastanesi’nde bariatrik cerrahi operasyonları geçiren bireylerin beslenmeleriyle yakından ilgilenmiştir. İstanbul Okan Üniversitesi Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2021 Kasım tarihinden itibaren Zehra Bora Beslenme Danışmanlığı Merkezi'nde 'Diyetisyen' olarak çalışmaya başlamıştır.


 

Diyetisyen

YAREN TUĞÇE SARITAÇ

Diyetisyen Yaren Tuğçe Sarıtaç, okul birinciliği ile geçen lise yılları sonrası 2021 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversitede bitirme tezi olarak ‘Ailenin Yeme Davranışına Etkisi ve Sezgisel Yeme’ konusunu ele almıştır.

Üniversite yıllarında okulun İstanbul ve Ankara kampüslerinde Sağlık Kulübünde başkanlık yapmış; Avm’lerde ve okullarda çeşitli beslenme eğitimleri vermiş, projeler düzenlemiştir. Üsküdar Devlet Hastanesi, Beylikdüzü Devlet Hastanesi, Avrasya Hastanesi, Acıbadem Bakırköy Hastanesinde stajlarını tamamlamıştır. Beslenme bozuklukları, gebelik, emzirme ve çocukluk çağı döneminde beslenme, kronik rahatsızlıklarda beslenme konusunda eğitimler almıştır.

2021 Mayıs tarihinden itibaren  Zehra Bora Beslenme Danışmanlığı Merkezi’nde ‘Diyetisyen’ olarak çalışmaya başlamıştır.